Wonga stawia na Polskę

– W tym roku nasz portfel pożyczek wzrośnie dwukrotnie w porównaniu do końca 2016 roku i będzie wynosił ponad 150 mln zł. Jeżeli chodzi o jego strukturę, to obecnie ponad 90 proc. portfela firmy stanowią pożyczki ratalne. Odchodzimy od pożyczek krótkoterminowych tzw. chwilówek, ponieważ uważamy, że to produkt, który jest i powinien zostać niszowy – mówi Marcin Borowiecki, prezes Wonga w Polsce.

– Dla naszego właściciela Polska jest bardzo ważna. Potwierdza to udzielając nam finansowania w wysokości 75 mln zł. Kwota ta zostanie w całości przeznaczona na zwiększenie naszego portfela – dodaje.

Firma nie wyklucza również wyjścia po finansowanie na krajowy rynek. Emisja obligacji mogłaby dojść do skutku jeszcze w tym roku.

Pożyczka Wonga

Wonga konsekwentnie realizuje strategię budowy firmy, która oferuje klientom pożyczki ratalne w cenach porównywalnych do bankowych. Kwota pożyczki dla nowych klientów wzrosła niedawno do 5 tys. zł, a okres finansowania został wydłużony do 18 miesięcy. Warunki dla stałych klientów to odpowiednio: 8 tys. zł i 24 miesiące. Spółka zapowiada, że kwoty oraz okresy finansowania będą się sukcesywnie zwiększać. Obecnie testowane są pożyczki do 15 tys. zł na 36 miesięcy, udzielane w oparciu o automatyczny proces online.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.