Fińska ofensywa finansowa

Na zatłoczonym rynku kredytów gotówkowych i krótkoterminowych pożyczek oryginalną ofertę – limit odnawialny - przedstawia wywodzący się z Finlandii fintech Euroloan.

Limit odnawialny, czyli kredyt, z którego można korzystać wielokrotnie, pod warunkiem regularnych spłat, to propozycja nietypowa na tle tradycyjnych pożyczek i tzw. chwilówek, tym samym wyróżniająca firmę Euroloan wśród konkurencji.

Odwiedź również chwilówki online opinie

Euroloan, spółka obecna w Polsce od 2013 roku, obsługuje miesięcznie ok. 10 tys. wniosków. Ma jednak apetyt na więcej. - Chcemy, poprzez zaplanowane na ten i kolejny rok działania, zwiększyć kilkukrotnie nasze dotychczasowe udziały w rynku - mówi Adam Kuśnierkiewicz, country manager Euroloan Consumer Finance. – Już w tej chwili, po miesiącu kampanii reklamowej, poziom udzielonych pożyczek przekroczył wolumen całego 2016 r. Jestem przekonany na podstawie dotychczasowych doświadczeń, że nasz sztandarowy produkt w postaci buforu finansowego, jakim jest limit odnawialny, będzie dla klientów pożądanym rozwiązaniem. Zasady są proste: można aplikować raz i korzystać, wtedy, kiedy pieniądze są potrzebne, płacąc odsetki tylko od wypłaconej części limitu, utrzymując pozostałą część „w pogotowiu”. Około 80 proc. naszych klientów ze środków przyznanych w ramach limitu kredytowego korzysta wielokrotnie.


Plany ekspansji wspiera rozpoczęta w maju kampania reklamowa w telewizji i Internecie. W reklamach firma nawiązuje do swoich korzeni, zestawiając pozytywne stereotypy o Finach ze sprawnym i prostym procesem pożyczkowym w Euroloan. W ten sposób dowiadujemy się, czym jest „pożyczka po fińsku”.


- Rynek polski postrzegamy jako bardzo perspektywiczny, na którym wciąż jest miejsce dla takich firm jak nasza, redefiniujących dotychczasowe rozwiązania finansowe i sposób ich sprzedaży, oferujących innowacyjne produkty – mówi James Hickson, CEO grupy Euroloan. – Nie mamy wątpliwości, że Polacy chętnie przetestują nasze rozwiązania.


Euroloan działa jak klasyczny fintech, czyli umożliwia klientowi przeprowadzenie wszystkich formalności przez Internet. A jest ich niewiele: wystarczy się zarejestrować, wykonać przelew na 1 zł i poczekać kilka minut na decyzję kredytową. Koszt pożyczki ustalany jest indywidualnie, w zależności od oceny zdolności kredytowej klienta.

Źródło: Euroloan
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.